15:30:12 22.04.2025
Stiri

VIDEO // O asociație din Portugalia a trimis la Chișinău 75 de tone de ajutoare umanitare destinate refugiaților ucraineni: Produse alimentare, seturi de igienă, pături, haine și medicamente

Actualitate 24.03.2022 15:29 Vizualizări3134
VIDEO // O asociație din Portugalia a trimis la Chișinău 75 de tone de ajutoare umanitare destinate refugiaților ucraineni: Produse alimentare, seturi de igienă, pături, haine și medicamente

Un convoi auto cu ajutor umanitar destinat refugiaților ucraineni aflați în Republica Moldova va ajunge astăzi la Chișinău.

Este vorba despre 75 de tone de medicamente, haine, pături, produse alimentare și seturi de igienă adunate de Asociația Portugheză „Paulo J. Bento”, în cooperare cu Ambasada Republicii Moldova în Portugalia.

Încărcătura este transportată cu trei camioane și două microbuze ale Departamentului de Pompieri din regiunea Lisabona.

Ambasadorul R. Moldova în Portugalia, Alexei Cracan, a ținut să mulțumească Asociației „Paulo J. Bento” și personal președintelui acesteia, Paulo Bento, Departamentului de Pompieri, Consulului Onorific al R. Moldova în regiunea Lisabona, Antonio Beja, lui Grigorie Tătărescu, Elenei și Inei Renchez, dar și voluntarilor care au făcut tot posibilul pentru trimiterea acestui ajutor material în republica noastră.

Autor:
Stiri relevante
22.04.2025 14:46 303 Dolarul american se prăbușește
Top stiri
22.04.2025 14:46 297 Dolarul american se prăbușește

Parteneri
Descoperă
Punct de vedere NAȚIONAL
30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

27.12.2024 09:10 Nicolae Negru Nicolae Negru // Maia Sandu, al doile...

Sondaj
Credeți că lupta împotriva corupției mari va fi impulsionată prin comasarea Procuraturii Anticorupție și PCCOCS?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte