05:16:49 08.04.2025
Stiri

VIDEO, NO COMMENT // „Igor Nicolaevici, poate vă ocupați cu strângerea BAGAJULUI de la Condrița. Aveți mai multe kulioașe, mai puneți TUȘONKA rămasă în beci, conservele, cele câteva TONE de vin...”

Actualitate 17.11.2020 10:47 Vizualizări5124
VIDEO, NO COMMENT // „Igor Nicolaevici, poate vă ocupați cu strângerea BAGAJULUI de la Condrița. Aveți mai multe kulioașe, mai puneți TUȘONKA rămasă în beci, conservele, cele câteva TONE de vin...”

Președintele în exercițiu Igor Dodon este îndemnat cu insistență să nu mai tulbure apele la Chișinău cu tot felul de consultări și să-și vadă de strângerea bagajelor de la Condrița. Vicepreședintele Parlamentului, Alexandru Slusari, susține că Dodon a transformat Reședința de la Condrița într-o „moșie”.

CITIȚI și VIDEO // Încă un partid parlamentar REFUZĂ să discute cu Dodon: „Vrea să demonstreze că de el mai depind multe în această țară. Nu avem ce discuta despre coaliții sau alianțe cu Igor Dodon și PSRM”

Citește și: FOTO // „Gospodarul” Dodon a UMPLUT BECIUL de la Reședința de la Condrița. Cum arăta pivnița atunci când erau președinți Voronin și Mihai Ghimpu

Citește și: Președintele, MÂNDRU de gospodăria sa de la Condrița: „Mi-au spus oamenii că gospodăria este frumoasă, dar PUII nu sunt de rasă. Oamenii îmi MULȚUMESC”

„Igor Nicolaevici, chiar nu aveți ce face? Poate vă ocupați cu strângerea bagajului... Aveți mult de strâns la Condrița, mai luați kulioașele... aveți mai multe, mai puneți toată tușonka (carnea la borcan n.r.) rămasă în beci, conservele... Mai aveți câteva tone de vin acolo. Ați făcut fermă acolo, o moșie ați făcut la Condrița. Iată până la transmiterea puterii aveți mult de cărat la Sadova sau la Rostov pe Don. Treaba dumneavoastră, dar ocupați-vă deja cu bagajele. Apropo, pregătiți-vă de procesele judiciare. Eu nu o singură dată l-am sfătuit pe Igor Dodon să învețe Codul Penal. Acum e cazul să intre mai detaliat în esența Codului Penal”, a punctat Slusari astăzi, într-un briefing de presă.


Autor:
Stiri relevante
Top stiri

Sondaj
Credeți că lupta împotriva corupției mari va fi impulsionată prin comasarea Procuraturii Anticorupție și PCCOCS?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte