05:37:23 11.09.2024
Stiri

FOTO // Canoistele Maria Olărașu și Daniela Cociu, curse modeste la individual, pe distanța de 200 de metri. Cele două sportive vor evolua în sferturi și vor forța prezența în FINALĂ

Actualitate 08.08.2024 12:04 Vizualizări1008 Autor: ZiarulNational

Canoistele Maria Olărașu și Daniela Cociu au avut evoluții modeste la canoe simplu, pe distanța de 200 de metri. Cele două au ratat calificarea directă în semifinale, însă păstrează șanse să ajungă acolo după ce vor evolua în sferturi.

Petru calificarea directă în semifinale, Daniela Cociu și Maria Olărașu trebuiau să încheie seriile pe primele două locuri.

Maria Olărașu a terminat cursa ultima, cu rezultatul de 50,14 secunde. Sportiva noastră a ratat startul și nu și-a mai revenit.

Daniela Cociu a fost mult mai concentrată și a fost la un pas să încheie seria sa pe locul trei. În cele din urmă, cu un rezultat de 49,14 secunde, Daniela a încheiat pe locul patru și, la fel ca Maria Olărașu, va trebui să evolueze în sferturi.

De menționat că cele două sunt calificate în semifinalele la dublu, pe distanța de 500 de metri.