Tragedie la Abaclia: Au murit INTOXICAȚI


Doi bărbați din satul Abaclia, raionul Basarabeasca, au murit, după ce s-au intoxicat cu monoxid de carbon. Potrivit poliției raionale, primele informații arată că de vină ar fi cazanul din casa unuia dintre ei, care era defectat, transmite Bas TV. Nenorocirea a avut loc săptămâna trecută.
Una dintre victime era chiar proprietarul casei, în vârstă de 47 de ani. Celălalt era un constătean, iar deocamdată nu se știe cum a ajuns acesta în casa vecinului său. Cadavrele celor doi bărbați au fost depistate de un alt vecin, care venise în vizită.
Potrivit Inspectoratului de Poliție din Basarabeasca, acesta este primul caz de acest fel din raion de la începutul anului 2014. Serviciul Protecției Civile și Situațiilor Excepționale atenționează societatea să fie prudentă atunci când utilizează sobele de încălzit sau orice aparat electric.













































































