17:05:20 11.04.2025
Stiri

ACCIDENT în Chișinău // Micuță, omorâtă sub ochii mamei pe trecerea de pietoni

Social 04.07.2014 17:08 Vizualizări2025
ACCIDENT în Chișinău // Micuță, omorâtă sub ochii mamei pe trecerea de pietoni newsbucovina.ro

O fetiță de 5 ani, originară din Hâncești, a fost lovită mortal de un microbuz. Accidentul s-a petrecut astăzi, în jurul orei 14.30, în regiunea Gării de Sud din Chișinău. Tragedia a avut loc în ochii mamei ei, care ținea în brațe un bebeluș de nouă luni.

Fetița traversa carosabilul la trecerea pentru pietoni, iar microbuzul de pe ruta 120 a lovit-o mortal.

Martorii spun că micuța traversa strada, pentru a ajunge la mama ei. Tatăl fetiței, însă, a declarat pentru „Publika tv” că mama ținea într-un braț copilul de nouă luni, iar cu cealaltă mână o ținea pe fetița de cinci ani. Femeia i-ar fi spus șoferului să oprească, dar acesta nu a ascultat-o și a lovit mortal fetița.

La volanul microbuzului de model „Mercedes” se afla un bărbat în vârstă de 37 ani, originar din raionul Soroca. Acesta riscă o pedeapsă cu închisoare de la 3 până la 7 ani cu privarea de dreptul de a conduce mijloace de transport pe un termen de până la 4 ani.

Cazul este cercetat de poliție.

Autor: Daniela Hadei
Stiri relevante
Top stiri

Parteneri
Descoperă
Punct de vedere NAȚIONAL
30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

27.12.2024 09:10 Nicolae Negru Nicolae Negru // Maia Sandu, al doile...

Credeți că lupta împotriva corupției mari va fi impulsionată prin comasarea Procuraturii Anticorupție și PCCOCS?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte