01:46:26 23.04.2025
Stiri

Lukașenko, adept declarat al păstrării valorilor tradiționale ale familiei, și-ar fi ascuns fiul „incomod” într-un orfelinat. Presa a aflat SECRETUL dictatorului din Belarus

Actualitate 08.08.2023 14:59 Vizualizări1219
Lukașenko, adept declarat al păstrării valorilor tradiționale ale familiei, și-ar fi ascuns fiul „incomod” într-un orfelinat. Presa a aflat SECRETUL dictatorului din Belarus

Oficial, Alexandr Lukașenko are trei fii: doi au fost născuți de soția sa oficială, Galina Lukașenko, iar mama celui de-al treilea este ascunsă de dictator.

Alexandr Lukașenko pledează public pentru păstrarea valorilor tradiționale ale familiei, dar în viața sa intimă numărul amantelor a depășit de mult o duzină.

În plus, potrivit unor jurnalişti de la Nexta, dictatorul şi-a abandonat pe unul dintre moştenitorii săi din cauza problemelor de dezvoltare observate încă de la naștere.

Cel mai cunoscut dintre fiii săi este cel mai tânăr, Nikolai, a cărui mamă nu este cunoscută publicului. Iar ceilalți doi - Viktor și Dmitri - sunt născuți de Galina Lukașenko.

Cu toate acestea, Nexta scrie că dictatorul mai are un fiu, „incomod”, pe care l-a ascuns mai întâi într-un orfelinat, iar mai târziu, când băiatul a crescut, a fost transferat la un internat psiho-neurologic pentru bătrâni și handicapați No2 din Minsk.

Băiatul ar fi fost născut în 2002 de Irina Abelskaya, cu retard mintal, autism și canale auditive subdezvoltate (surdo-mut).

Lukașenko a ascuns informațiile despre acest fiu și, prin urmare, documentele copilului au fost emise pe numele de fată al mamei, și au început să-l ascundă în instituțiile medicale.

Momentan nu există informații despre starea adolescentului.

Unele surse spun că Lukașenko însuși ar fi putut provoca problemele de sănătate ale fiului său: după ce a aflat despre sarcina lui Abelskaya, acesta a bătut-o până la inconștiență.

Autor:
Stiri relevante
Top stiri
22.04.2025 14:46 740 Dolarul american se prăbușește

Parteneri
Descoperă
Punct de vedere NAȚIONAL
30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

27.12.2024 09:10 Nicolae Negru Nicolae Negru // Maia Sandu, al doile...

Sondaj
Credeți că lupta împotriva corupției mari va fi impulsionată prin comasarea Procuraturii Anticorupție și PCCOCS?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte