VIDEO // Lady Gaga, uimitoare în „Joker: Folie à Deux”. Directoarea de casting a rupt tăcerea: „O să vă surprindă, e foarte bună!”
![Vizualizări](/img/eye.jpg)
![VIDEO // Lady Gaga, uimitoare în „Joker: Folie à Deux”. Directoarea de casting a rupt tăcerea: „O să vă surprindă, e foarte bună!”](/getimages/620x2000x2/large/70872cfdd22f01aff5fe00b9bf144dd5.jpg)
Oameni din toate colțurile lumii așteaptă cu nerăbdare să vadă „Joker: Folie à deux”, continuarea filmului „Joker”, iar acum directoarea de casting a producției a făcut declarații neașteptate despre interpretarea uimitoare a lui Lady Gaga.
Într-un interviu acordat recent, Francine Maisler, care a fost director de casting pentru continuarea filmului „Joker”, a vorbit despre „cât de bună” a fost Lady Gaga în „Folie à Deux”, la Festivalul Internațional de Film Karlovy Vary din Cehia.
„O să vă lase fără cuvinte!”, a spus Maisler entuziasmată, înainte de a recunoaște că nu își poate atribui meritul pentru prezența ei în film.
„Nu a fost ideea mea. A fost a lui Todd Phillips”, a spus ea referindu-se la regizorul, producătorul și co-scenaristul celebru care a venit cu propunerea ca Lady Gaga să fie Harley Quinn.
![Lady Gaga's Harley Quinn meets Joaquin Phoenix's Joker in first trailer for Joker: Folie a Deux](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZWZpbG1ub3cucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYxMCUyRjE5NDkxMzlfMTk0OTEzOV9q/b2tlci0yLTQuanBnJnc9NTkwJmhhc2g9/ZTYyOGFhY2Q0MWQzMjlhYWRkOWUyZTc2MDBmNWU0MzY=.thumb.jpg)
„Vă spun sincer: Gaga este cu adevărat surprinzătoare. Și extrem de bună. Am văzut-o și am fost foarte surprinsă. Vorbesc serios. Cu toții știm ce a făcut în „A Star Is Born”, dar acel film a fost cumva în zona ei de confort. Ceva ce a putut să facă cu ușurință și să fie autentică. Ce a făcut în „Joker: Folie à deux”...Omule, e bună. Joaquin te va lăsa fără cuvinte, dar ea a reușit să țină pasul cu el și să fie autentică. Nu este eclipsată de ceea ce reprezintă acel rol. Pur și simplu arată că este foarte bună”, a mai spus ea, citată de filmnow.ro.
Primul trailer a fost lansat în luna aprilie
Primul trailer pentru „Joker 2", cu Joaquin Phoenix şi Lady Gaga în rolurile principale, a fost dezvăluit în luna aprilie. Intitulată „Joker: Folie à deux", continuarea va fi un musical.
Acţiunea din „Joker: Folie à deux", titlul dat de fenomenul psihiatric al psihozei împărtăşite, va avea loc parţial în penitenciarul Arkham, unde sunt închişi răufăcătorii din universul DC.
Joaquin Phoenix, care a câştigat Oscarul pentru cel mai bun actor în 2019 grație rolului din „Joker", joacă alături de Lady Gaga, noua interpretă a lui Harley Quinn, după Margot Robbie în „Suicide Squad" şi „Birds of Prey".
Regizat tot de Todd Phillips („Very Bad Trip"), „Joker: Folie à deux" se desfăşoară într-un univers diferit de celelalte filme DC şi va oferi o versiune mai întunecată şi mai violentă a personajelor principale.
![](/getimages/620x2000x2/large/75620d186051c5f69e091e5d52b45631.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/7ae2cf0e245d3d209a90d576c2b98f84.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/bc2cb318f8651b34c02ec9014a57b8e5.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/8e4cedacdf80f5d9a7b0ea521b0dfb59.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/e447142a7614fdb35180bec29b791d51.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a940656de5d3843c6baa0c23971d7680.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/0caa5b2e425424cc6b0e1dc0e206a191.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/e22abd55b86d45ddc8f99728fed8025c.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/6adfb35aa43547ad027926e2ac45d5f1.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/03bdefbdc798c475a84bb4b15c2f30cb.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/75620d186051c5f69e091e5d52b45631.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/7ae2cf0e245d3d209a90d576c2b98f84.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/bc2cb318f8651b34c02ec9014a57b8e5.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/8e4cedacdf80f5d9a7b0ea521b0dfb59.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/e447142a7614fdb35180bec29b791d51.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a940656de5d3843c6baa0c23971d7680.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/75620d186051c5f69e091e5d52b45631.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/7ae2cf0e245d3d209a90d576c2b98f84.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/bc2cb318f8651b34c02ec9014a57b8e5.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/8e4cedacdf80f5d9a7b0ea521b0dfb59.jpg)