14:09:42 19.04.2025
Stiri

Jean-Claude Van Damme se alătură corului lăudătorilor lui Putin: „Un mare sărut” și o propunere de a deveni „ambasador al păcii”

Actualitate 18.04.2025 15:40 Vizualizări892
Jean-Claude Van Damme se alătură corului lăudătorilor lui Putin: „Un mare sărut” și o propunere de a deveni „ambasador al păcii”

Jean-Claude Van Damme, starul filmelor de acțiune, face un apel neobișnuit către președintele rus, Vladimir Putin. Potrivit The Times, actorul în vârstă de 64 de ani și-a exprimat dorința de a deveni „ambasador al păcii” și i-a trimis un „mare sărut”, citează libertatea.ro.

Într-un videoclip postat pe Telegram de un jurnalist pro-Kremlin din Ucraina, Van Damme a declarat: „Vrem să venim în Rusia”, a spus el.

„Vom încerca să facem asta așa cum vrei tu, să fim ambasadori ai păcii”. Săptămâna trecută, actorul belgian a fost nevoit să nege acuzațiile conform cărora ar fi întreținut relații sexuale cu femei traficate. „Faptele relatate sunt atât grotești, cât și inexistente”, a declarat agentul lui Van Damme, Patrick Goavec.

Cei doi au luat masa împreună înainte de un eveniment de arte marțiale mixte la Soci în urmă cu 15 ani. Aceștia s-au întâlnit la o altă luptă la Sankt Petersburg, în 2007, relatează The Times.

Este puțin probabil ca Van Damme să abordeze subiectul sensibil al războiului din Ucraina în discuțiile cu Putin. În mesajul său de pe Telegram, a promis că va vorbi „doar despre pace, sport și fericire”.

Celebrul star al filmelor de acțiune, Jean-Claude Van Damme, este acuzat că ar fi întreținut relații sexuale cu cinci femei exploatate din România, la o petrecere de lansare a unui serial TV la Cannes, Franța, în 2015.

Autor: ZiarulNational
Stiri relevante
Top stiri

Parteneri
Descoperă
Punct de vedere NAȚIONAL
30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

27.12.2024 09:10 Nicolae Negru Nicolae Negru // Maia Sandu, al doile...

Sondaj
Credeți că lupta împotriva corupției mari va fi impulsionată prin comasarea Procuraturii Anticorupție și PCCOCS?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte