02:10:20 21.04.2025
Stiri

FOTO // Putin vrea să o lase fără casă pe Alla Pugaciova. ​Duma de stat a Rusiei cere confiscarea vilei de milioane a cântăreței

Actualitate 19.02.2024 15:35 Vizualizări1956
FOTO // Putin vrea să o lase fără casă pe Alla Pugaciova. ​Duma de stat a Rusiei cere confiscarea vilei de milioane a cântăreței

Duma de Stat de la Moscova a cerut o inspecție pentru confiscarea casei celebrei cântărețe Alla Pugaciova și a soțului ei, comediantul Maxim Galkin, în conformitate cu noua lege privind proprietâțile „agenților străini”.

Potrivit canalului de Telegram pro-Kremlin SHOT, autoritățile ruse vor să pună mâna pe casa situată în localitatea Gryaz, regiunea Moscova.

Unul dintre principalii inițiatori al acestui abuz este deputatul Dumei de Stat, Dmitri Gușev. El susține că Galkin ar răspândi „știri false” despre Forțele Armate ale Rusiei, așa că proprietatea sa trebuie confiscată.

În plus, deputatul cere ca Alla Pugaciova să fie lipsită de titlul de Artist al Poporului al Federației Ruse.

Galkin și Pugaciova, după ce s-au mutat în Israel, au încercat să-și vândă casa de lângă Moscova, dar nu au reușit. Ei au plecat din Rusia imediat după atacul militar asupra Ucrainei și au condamnat războiul pornit de Vladimir Putin împotriva statului vecin.

Reamintim că fiica Allei Pugaciova, Kristina Orbakaite, este hărțuită de propagandiștii Z-patrioți, iar concertele cântăreței sunt anulate.








Autor:
Top stiri

Sondaj
Credeți că lupta împotriva corupției mari va fi impulsionată prin comasarea Procuraturii Anticorupție și PCCOCS?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte