01:33:54 21.04.2025
Stiri

Dodon a plecat din nou la MOSCOVA: Cine a urcat cu liderul PSRM în avion

Actualitate 04.08.2021 15:13 Vizualizări3715
Dodon a plecat din nou la MOSCOVA: Cine a urcat cu liderul PSRM în avion

Liderul Partidului Socialiștilor din R. Moldova (PSRM), Igor Dodon, a plecat noaptea trecută la Moscova.

Socialistul a fost însoțit de ex-deputatul PSRM, Oleg Teterea, unul dintre cei mai vechi și devotați prieteni și cumătri ai săi, de fratele său, Alexandru Dodon, dar și de preşedintele Federaţiei de taekwondo, Igor Iuzefovici.

Cei trei au zburat cu aceeași cursă, doar că Igor Iuzefovici, Alexandru Dodon și Oleg Teterea au trecut prin sala VIP, iar Igor Dodon - prin sala delegațiilor oficiale, ca și recent, când a fost în vacanță în Turcia cu familia, scrie jurnal.md.

Deocamdată nu se știe care este scopul vizitei lui Igor Dodon la Moscova.

Menționăm că, atunci când ocupa funcția de șef al statului, Dodon zbura lunar la Moscova, iar analiștii declarau că acesta mergea după indicații de la șefii săi din capitala Rusiei.

Autor:
Stiri relevante
Top stiri

Sondaj
Credeți că lupta împotriva corupției mari va fi impulsionată prin comasarea Procuraturii Anticorupție și PCCOCS?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte