18:31:44 19.04.2024

Milionarul Ilan Șor, aproape de a face o CRIZĂ DE NERVI

Sport 15.04.2014 16:27 Vizualizări3527 Autor: Ziarul National

Milionarul Ilan Șor, aproape de a face o CRIZĂ DE NERVI protv.md

FC Milsami, echipa patronată de milionarul Ilan Șor, a fost la un pas să rateze semifinalele Cupei Moldovei. Echipa antrenată de fostul selecționer al Rusiei, Gheorghi Iarțev, a fost condusă de două ori de Victoria Bardar, dar brazilianul Guilherme a reușit să trimită meciul în prelungiri. Ulterior, echipa din Orhei s-a impus cu 5-2 și a evitat seria loviturilor de departajare.

Cei de la Victoria Bardar, echipă din Divizia A, le-au făcut viața grea orheienilor, iar în minutul 55 Samson a deschis scorul. La doar două minute, Guilherme a restabilit egalitatea. Totuși, jucătorii din Bardar nu s-au lăsat intimidați și au marcat golul doi în minutul 63. Guilherme a restabilit egalitatea în minutul 74 și a trimis meciul în prelungiri.

FC Milsami s-a descătușat abia în reprizele de prelungire, mai ales că cei de la Victoria Bardar era epuizați fizic. Show-ul a fost deschis de Gheorghe Boghiu, care a marcat două goluri în minutele 93 și 99. Guilherme și-a trecut în cont al treilea gol în minutul 111. Astfel, după ce s-a impus cu 5-2, FC Milsami este prima echipă calificată în semifinalele competiției.

În alt meci, FC Dacia conduce cu 1-0 pe Academia. Unicul gol a fost marcat din penalti de Milos Krkotici.

Meciul dintre FC Sheriff și FC Veris începe la ora 17.00, iar FC Zimbru – FC Tiraspol, la 18.00.

19.04.2024 09:13 Nicolae Negru Nicolae Negru // Despărțirea apelor p...

15.04.2024 09:20 Nicolae Negru Nicolae Negru // Simțul realității și...

12.04.2024 09:14 Nicolae Negru Nicolae Negru // Recensământul ca o f...