11:57:11 09.06.2025
Stiri

CONFIRMAT // Ilan Shor a părăsit R. Moldova

Anticorupție 18.03.2015 10:01 Vizualizări3162
CONFIRMAT // Ilan Shor a părăsit R. Moldova

Fostul președinte al Consiliului de Administrație al Băncii de Economii, Ilan Shor, a părărsit aseară R. Moldova, chiar după încheierea audierilor la Centrul Național Anticorupție. Omul de afaceri a zburat în Turcia.

Informația a fost confirmată pentru protv.md de purtătoarea de cuvânt a omului de afaceri, Natalia Cheptene. Aceasta afirmă că deplasarea este una de serviciu și anunță că Ilan Shor va reveni în țară în această seară.

Ilan Shor a fost audiat ieri de CNA în dosarul Băncii de Economii timp de opt ore, iar în ajutor i-au venit mai mulți avocați. Acesta a refuzat să facă declarații pentru presă.

Reprezentanții Centrului Anticorupție au precizat că Shor are statut de bănuit și i-a fost aplicat sechestru pe bunuri.

Autor:
Stiri relevante
Top stiri

Parteneri
Descoperă
Punct de vedere NAȚIONAL
14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

Sondaj
Ce scenariu pare mai realist?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte